BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sveika, Ukraina!

2011-11-29 | |

Idėjos autorius: Jevgenij Kirilenko

„LDK paveldo lobynas – Ukrainoje“. Didžiulė dalis Ukrainos daugiau kaip 200 metų buvo tiesiogiai valdoma iš Vilniaus. Ukrainos „lietuviškosiose“ žemėse per du šimtus metų trukusią Lietuvos epochą buvo sukurta paminklų, kuriuos galime laikyti ne tik Ukrainos, bet ir visos LDK paveldo dalimi. Dabartinės Ukrainos teritorijoje išliko gausybė miestų, kurių istorija siekia LDK laikus, šimtai LDK laikų gynybinės, sakralinės, rezidencinės paskirties architektūros paminklų, LDK didikų tapyti paveikslai ir mūriniai paminklai.


„LDK paveldo lobynas Ukrainoje“ – tai turistinis maršrutas, skirtas žmonėms, norintiems pažinti LDK paveldą, besidomintiems Lietuvos praeitimi, istoriniais, architektūriniais ir archeologiniais paminklais, kurių gausa išliko iki mūsų dienų Ukrainos teritorijoje. Į maršrutą įtraukta 10 objektų. Tarp jų – Lucko pilis, kurios fundatorius buvo Gedimino sūnus Liubartas. Karų, pergalių ir pralaimėjimų istorija, kupina mįslių ir galvosūkių Chotyno tvirtovė. „Raudonoji pilis“ yra bene gražiausioje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vietoje, pastatė kunigaikščiai Karijotaičiai.

Lvovas miestas – muziejus po atviru dangumi. Šias žemes kadaise valdė kunigaikštis Švarnas, o vėliau Gediminaitis Liubartas.
Siūlomas maršrutas: 1. Lucko pilis; 2. Dubno pilis; 3. Ostrogo pilis;
4. Kremenecas (Vytauto pilies griuvėsiai); 5. Podoles–Kameneco tvirtovė;
6. Chotinas tvirtovė; 7. „Raudonoji pilis“;
8. „Palanok pilis“; 9. Lvovas; 10. Olesos pilis.

Patiko (0)

Rodyk draugams


KomentaraiVardas (privalomas)

El. paštas (privalomas)

www

Dėstyk savo mintis.